İlk defa rafting yapmayı düşünüyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız arkanıza yaslanın bu yazımız size rehberlik edecek. Sizlere tavsiye vermeden önce rafting sporu ile ilgili bilgiler verelim.

Rafting sporu tanım olarak hızlı akan nehirler üzerinde rafting botu denilen araçlarla üzerindeki sporcuların kürek hareketleri ile bota yön vererek engelleri aşmaya çalıştığımız bir su sporudur.  Biz bu tanıma sporcu olarak değil de güzel bir aktivite olarak bakarak size bu yönde tavsiyeler vereceğiz.

İlk Defa Rafting Yapacaklara Tavsiye Listesi

Raftingi aktivite olarak değerlendirdiğimizde listemizin en başında zaman kavramı gelmektedir.

Geniş Zaman Ayırın

Rafting aktivitesi ayaküstü sıkıştırılmış bir program değildir. Rafting yapmak için en az 3 saat zaman ayırmanız gerekir. Bu süre nehir seçiminize göre başka hizmetlerden faydalanmak istemenize göre daha da uzayabilir.

Kahvaltı ve yemekli bir programa katılıyorsanız en az 6 saatlik bir programla meşgul olacağınızı unutmayın.

Eğlenceli Bir Ekip Kurun

Rafting botu min 6 max. 8 kişidir. Kendinize eğlenceli bir ekip kurmaya çalışın. Bu sizin eğlencenize eğlence katacaktır.  Böyle bir imkanınız yoksa tesisimiz sizin için en ideal ekibi oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Katılımcılar aynı amaç için geldiği için bu yönde çok iyi arkadaşlıkların kurulduğuna da şahit olmaktayız.

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

Rafting su sporudur. Yanınız da gelirken ıslanmasında sakınca olmayan, çabuk kuruyan malzemeler tavsiye etmeniz faydalı olur. Şort, tişört, mayo, havlu, terlik, şampuan gibi malzemeler bulunmalıdır. Hava şartlarına göre tesisimiz soğuk havalar da size neopren elbise ve patik  sıcak havalar da deniz ayakkabısı veriyor.  

Yine fotoğraf çekimleri için flaş disk, aksiyon kamera, güneş kremi gibi ekstra ürünler bulunması da faydalı olacaktır.

Tesis Seçimine Dikkat Edin

Rafting tesisi seçimi hem güvenlik için hem de alacağınız hizmetlerin kalitesi açısından çok önemlidir. Rafting yanında yeme içme imkanları sunan, kullanılan malzemelerin yeni olması , rafting hocalarının deneyimleri gibi bir çok faktör bulunmaktadır. Bu konuyu ayrıntılı olarak Rafting tesisi seçiminde dikkat edilecekler isimli makalemizden okuyabilirsiniz.

İlk defa rafting yapacaklar için tavsiyelerimiz bu şekildedir. Tesis seçimi makalesi size güvenlik ve alacağınız diğer hizmetler için geniş kapsamlı tavsiye sunacaktır. Okumanızı tavsiye ederim.

Yorum yap