Melen Rafting Tesisi

Melen rafting tesisi 20 yıldır Düzce Melen çayında rafting hizmeti veren kurumsal yapıya sahip bir işletmedir. Sektöre bilgi ve deneyimi ile büyük katkılar sağlamaktadır.

İşletme olarak ticari faaliyetler yanında rafting sporcularının yetişmesinde ve milli rafting takımına sporcu temininde de çalışmalar yapmaktadır.

Firma olarak hedefimiz rafting sporuna olan ilgiyi artırmak ve insanların rafting sporuna olan bakış açılarını değiştirmektir. Bu spora çok pahalı bir spor olarak bakılması veya çok tehlikeli bir spor algısıyla bakılması rafting sporunun gelişmesinin önünde engeldir. Amacımız ticari faaliyetlerimizin yanında bu algıyı kırarak rafting sporunu daha da yaygınlaştırmaktır.

Macera rafting  olarak sporculara verilen bütün ekipmanlar tesisimiz tarafından karşılanmaktadır. Korku anlamında ise tecrübeli ve kendini güncelleyen rafting rehberleri ile çalışarak turlarımızın güvenliği ön planda tutulmaktadır.

Rafting sporu iki aşamalı bir hizmettir. Birincisi suda verilir, ikincisi karada verilir. Macera rafting tesisi olarak hem suda hem de karada başarıyı yakalamak bizim için çok önemlidir. Karada yeme içme imkanları, duş hizmetleri, sporcu kıyafetlerinin dezenfektanı gibi bir çok hizmet sunulmaktadır.

Tesisimiz bu hizmetleri en iyi şekilde organize etmektedir. Bizimle rafting yaparak bu deneyimi gözlemleyebilirsiniz.

Melen Rafting Parkuru Avantajları

Melen rafting parkuru hem acemi hemde profesyonellere hitap etmektedir. Rafting anlamında hem heyecan hemde güvenlik sunan sayılı parkurların başında gelmektedir. Rafting gerçekten çok keyifli ve motive edici bir spordur. Fakat bunun için risk faktörünün düşük olması tabi ki istenen bir şeydir.

Burada belirttiğimiz risk faktörünün düşük olması anlamı sizi nehirin çok basit olduğu düşüncesine itmesin.Parkurlarda sürekli iniş olması risktir. İniş ve edi dediğimiz küçük durgunluklar olması anlamındadır. Yani suya düşen birisi 500 metre suda akarsa risktir. 100 metre akıp durguna geçerse rafting botuna alma imkanı daha kolaydır. Melen rafting parkuru bu nedenle tam istediğimiz kıvamdadır.

Türkiye’nin bir çok noktasında bazen üzücü haberler gelse de Melen çayında bu yönde bir sıkıntı yaşanmamıştır. 

 Rafting Turlarına Nasıl Katılırım

Melen Rafting turları genel olarak sadece hafta sonları ve tatil günlerinde tercih edilmektedir. Yerli müşteri olarak adlandırdığımız katılımcılar hafta sonları ve tatil günleri uygun olduğu için genellikle böyledir. Bunun yanında hafta içi rafting turumuza katılmak isteyen katılımcılarda nadir olsa da çıkmaktadır.

Melen çayı rafting turuna katılım için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartlara uygunsanız rafting turu için gelmeden önce rezervasyon talebinde bulunmalısınız. Rafting bir adrenalin sporudur. Bu nedenle aşırı heyecanın tetikleyeceği kap rahatsızlığı, panik atak, yüksek tansiyon, bayanlarda gebelik gibi sağlık durumlarının olmaması gerekir.

Bunun haricinde efor sarf edecek gücünüzün olması gerekir. Rafting sporcuları kürek çekerek bota hareket sağlar. Sandal sefasıyla rafting sporu karıştırılmamalıdır. Macera rafting tesisi olarak yüzme bilmeyi şart koşmuyoruz. Bu kriterler bizim için yeterlidir.

Melen çayı rafting parkuru 3+1 zorluk derecesinde olduğu için bu kriterler yeterlidir. Rafting zorluk derecelerini merak ediyorsanız makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Melen Rafting Fiyatları

Melen rafting fiyatları 100 ile 200 tl arasında değişmektedir. Fiyat almak istediğiniz hizmete göre şekillenmektedir.  Macera rafting tesisi olarak herkesin bütçesine ve isteklerine uygun paketler oluşturulmuştur. Kahvaltı ve yemek seçenekleri, ulaşım için servis seçenekleri gibi bir çok etken vardır. Kendiniz için uygun olan rafting paketlerini seçerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bu ücretler içerisinde rafting sporunda kullanacağınız kıyafetlerde ücrete dahildir.

Yorum yap