Rafting yapmaya karar verdiniz ve rafting tesisi arayışı içerisindeyseniz bu yazımızı okumadan karar vermeyin derim. Rafting tesisi seçiminde dikkat edilecek hususlar iki kriterde sınıflandırılabilir. Bunlardan birincisi rafting ile alakalı ikincisi yan hizmetlerle alakalıdır.

Tesis Seçimi Rafting İle Alakalı Kısım

Günümüzde sosyal medya hesapları işletmelerin aynası konumuna gelmiştir. Bu hesaplarda kim ne kadar tur yapıyor resimlerde görebiliyorsunuz, kimin ne kadar malzemesi var görebiliyorsunuz, kim ne kadar hizmet ediyor yorumlarda paylaşımlarda görebiliyorsunuz. Aşağıda açıklayacağımız bütün kavramların karşılığı sosyal medya hesaplarında size yansımaktadır.

Güvenlik

Rafting sporunda güvenlik kriteri en başta rafting rehberleri ile başlamaktadır. Rafting aktivite olarak bir hoca eşliğinde yapılmaktadır. Hocanın deneyimli olması ve nehri çok iyi bilmesi sizin güvenliğiniz için bir can simididir.

İşletme olarak rafting rehberlerimiz arasında milli sporcular ( Dünya Kupası Yarışlarında Birinci) Türkiye Şampiyonasına katılan hocalarımız ( Türkiye Birincilikleri) mevcuttur. Yine yıllarını bu spora adamış 10 – 15 sene arasında deneyime sahip hocalarımız vardır.

Güvenlik konusunda diğer bir etken turların yoğun olmasıdır. Turların yoğun olması rafting botlarının birbirinin güvenliğini sağlaması anlamına gelir işletmeye talep fazla ise güvenlik anlamında iyi bir sinyal olabilir.

Malzeme Tedariki

Rafting esnasında kullanılan malzemeler  ithal ve pahalı ürünlerdir. Bunları yenilemek yüksek maliyetlere katlanmak anlamına gelir. İşletmeler bunları göz ardı edebilirler. Özelliğini kaybetmiş ürünler tehlike oluşturabilir. İşletmenin çok talep görmesi zaten iyi hizmet ettiğine işaret etmektedir.

Tesis Seçimi Hizmetler İle Alakalı Kısım

Rafting su sporu olduğu için size en yakın alanlar bazen farklı şehirlerde olabilmektedir. Bu nedenle rafting sporunda tesisleşme gerekmektedir.

Bunun için kahvaltı ve yemek hizmetleri gibi yan hizmetler, spordan sonra alacağınız sıcak bir duş imkanı bunlarda bu sporun olmazsa olmaz yan hizmetleridir.

Tesisimiz 2020 yılı içerisinde Corona virüsünün de etkisiyle baştan aşağıya hijyen gerekliliği duş, wc, yemek alanları ve mutfağını yenileyerek hizmetlerine devam etmektedir.

En olarak web sitelerinde bulunan sosyal medya hesaplarını inceleyerek firmanın etkinliği ve aktifliğini firmaya yapılan yorumları okuyarak en doğru kararı verebilirsiniz.

Yılda 1 sefer yapacağınız bir organizasyon için 10 tl fazla vereceğim hesabı yapıp gününüzü heba etmeyiniz.

Yorum yap